(0 reviews)
MSI Raider 16 HX B2WI-086KH Ultra 9 275HX-16GB-1TB-RTX5080 16G-16"QHD IPS-Win11H-MS-BP-CoreBlack-2Y
SKU:
LMR-2952
----------------------------
- CPU: Intel® Core™ Ultra 9 275HX
- OS: Windows 11 Home License
- RAM: 16GB DDR5-5600B
- Storage: SSD 1TB M.2
- Graphic: NVIDIA RTX5080 16GB
- Display: 16” QHD+ (2560x1600)IPS
- Battery: 4-cell
- 24-Zone RGB Gaming with Copilot Key
- MAX backpack & M99 Gaming MS
- Weight: 2.1Kg
- Color: Core Black
- Warranty: 2 years
Price:
Quantity:
Total Price:
Share:
-CPU / Processor : Intel® Core™ Ultra 9 275HX (up to 5.4 GHz, 36MB Cache, 24Core)
-Operating System : Windows 11 Home
-RAM / Memory : 16GB DDR5 5600B SO-DIMM (16GBX1) (2 Slots)
-Graphic : NVIDIA® GeForce RTX™ 5080 Laptop GPU 16GB GDDR7
-Display : 16” QHD+ (2560x1600), 240Hz, IPS-Level Low blue light& Flicker free certified by SGS VESA DisplayHDR™ True Black 1000
-Optical Drive : None
-Network : 2.5GbE Lan
-Wireless: Intel® Killer™ BE Wi-Fi 7 + Bluetooth 5.4
-Audio: 2x 2W Speaker / 2x 2W Woofer Array Microphone
-Webcame: FHD type (30fps@1080p) Webcam 3D Noise Reduction+ (3DNR+) Webcam Feature Webcam Shutter
-Ports: 1x Mic-in/Headphone-out Combo Jack
          1x RJ45
          2x Thunderbolt™ 4 (DisplayPort™/ Power Delivery 3.1)
          3x Type-A USB3.2 Gen2
          1x SD (XC/HC) Card Reader
          1x HDMI™ 2.1 (8K @ 60Hz / 4K @ 120Hz)
-Keyboard: 24-Zone RGB Gaming Keyboard with Copilot Key Smudge-resistant keyboard
-FingerPrint: NONE
-Battery: 4-Cell 91.8Whr Battery (Whr)(330W adapter)