  • Acer Aspire Lite AL16-54P-58KJ-Core 5-120U-16GB-512G-16''-NoODD-Intel Graphics-FHD Cam-Silver-2Y
(0 reviews)
SKU:
LAL-3305
----------------------------
- CPU: Core 5 processor 120U
- OS: DOS (No operating system)
- RAM: 16GB DDR5 4800B
- Storage: SSD 512GB M.2
- Graphic: IntelĀ® Graphics
- Display: 16" IPS (1920 x 1200)
- Battery: 2-Cells integrated
- Weight: 1.7kg
- Warranty: 2years
Price:
Quantity:
Total Price:
Share:
-CPU / Processor: Intel Core 5 processor 120U (12M Cache, up to 5.00 GHz, 10Core)
-Operating System: DOS (No operating system)
-RAM / Memory: 16 GB DDR5 4800B (16GBx1) (Free one slots upgradable to 32GB DDR5)
-Storage: 512GB PCIe NVMe Gen4 SSD (Free one slots support 2280)
-Graphic: IntelĀ® Graphics
-Display: 16.0" display with IPS (In-Plane Switching) technology, WUXGA 1920 x 1200, Acer Comfy Viewā„¢ LED-backlit TFT LCD 16:10 aspect ratio Wide viewing angle up to 170 degrees Mercury free, environment friendly
-Optical Drive: None
-Wireless: IntelĀ® Wireless Wi-Fi 6 AX201+ BluetoothĀ® 5.1
-Network: 1x RJ45
-Audio: Two built-in stereo speakers' Single built-in microphones
-Webcam: FHD Camera
-Ports: 1 x USB Type-Cā„¢ port, 1x USB-C Charger, 2 x USB Standard-A ports, 1 x HDMIĀ® 1.4 port with HDCP support, 1x RJ45, 1 x microSD card slot, 1x 3.5 mm headphone/speaker jack
-Keyboard: Non-Backlit Keyboard
-Fingerprint: No Fingerprint
-Battery: 2-cell battery pack (Type-C 65W PD AC Adapter)