  • External HDD 2.5'' 2TB StoreJet SATA A3 TS2TSJ25A3W Transcend USB3.1 white(3Y)
(0 reviews)
SKU:
EX-356
-----------------------------
-Capacity: 2TB
-Storage Media: 2.5" HDD
-USB Type: micro-USB to USB-A
-Connection: USB 3.1 Gen1(5Gbps)
-Weight: 196 g (6.91 oz)
-One touch auto backup
Price:
Quantity:
Total Price:
Share:
- Appearance Dimensions : 130.6 mm x 80.1 mm x 15.0 mm (5.22" x 3.2" x 0.6")
- Weight: 2TB: 196 g (6.91 oz)
- Color: White
- Interface USB Type: micro USB to USB Type A
- Connection Interface: USB 3.1 Gen 1 (USB 5Gbps)
- Storage Capacity: 2 TB
- Storage Media: 2.5" HDD
- Operating Temperature 5°C (41°F) ~ 55°C (131°F)
- Operating Voltage: 5V