  • Lenovo Ideapad slim 5 14IMH9-GREY-ULT5-125H-16G-512GB SSD-14''WUXGA-UMA-WLAN-Win 11H (3Y)
(0 reviews)
SKU:
LLI-0507
----------------------------
- CPU: IntelĀ® Core Ultra 5 125H
- OS: WindowsĀ® 11 Home License
- RAM:  16GB LPDDR5x-7467 Onboard
- Storage: SSD 512GB M.2
- Graphic: Intel Arc Graphics
- Display: 14" WUXGA (1920x1200)
- Battery: 57Wh Li-Polymer
- Weight: 1.46 kg
- Warranty: 3years
Price:
Discount Price:
Quantity:
Total Price:
Share:
-CPU / Processor: Intel Core Ultra 5 125H (1.2GHz Up to 4.5GHz, 18MB Cache, 14Core)
-Operating System: WindowsĀ® 11 Home Single Language, English 64 Bit
-RAM / Memory: 16GB LPDDR5x-7467 soldered memory, not upgradable
-Storage: 512GB SSD M.2 2242 PCIe NVMeĀ®, PCIe 4.0 x4 (No Free one)
-Graphics: Intel Arc Graphics
-Optical Drive: None
-Display: 14" WUXGA (1920x1200) Anti-glare None Touch, Brightness 300nits, 16:10 Aspect Ratio
-Wireless: Wi-FiĀ® 6, 802.11ax 2x2 Wi-Fi + BluetoothĀ® 5.2, M.2 card
-Sound: Stereo speakers, 2W x2, optimized with DolbyĀ® AtmosĀ® Dual-microphone array
-Webcam: FHD 1080p, with privacy shutter, fixed focus
-Network: None
-Ports: 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1)
           1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On
           2x USB-C (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), with USB PD 3.0 and DisplayPortā„¢ 1.4
           1x HDMI 1.4b
           1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
           1x microSD card reader
-Keyboard: LED backlight Keyboard, No fingerprint reader
-battery: Integrated Li-Polymer 57Wh battery (65W USB-C)