  • Dell 16 Plus DB16250  Ice Blue -Utra 5 226V-16GB-1TBSSD - 16" 2.5k-4Cell, 64WHr W11H-Office HS 2Y
(0 reviews)
SKU:
LDJ-1834
----------------------------
- CPU: Intel® Core™ Ultra 5 226V
- OS: Win 11 Home, Copilot+ PC
- License Office Home & Student 2024
- RAM: 16GB LPDDR5X on board
- Storage: SSD 1TB M.2
- Graphic: Intel® Arc™ Graphics
- Display: 16"Non-Touch, 2.5K, IPS
- Battery: 4-cell integrated
- Backlit Copilot key Keyboard
- Weight: 4.12 lb (1.87 kg)
- Warranty: 2years
Price:
Quantity:
Total Price:
Share:
-CPU / Processor: Intel® Core™ Ultra 5 Processor 226V (40 TOPS NPU, 8M Cache, up to 4.50 GHz)
-Operating System: Windows 11 Home, Copilot+ PC
-RAM / Memory: 16GB, LPDDR5X, 8533MT/s, Memory on Package, onboard
-Storage: 1TB M.2 PCIe NVMe Solid State Drive
-Graphic: Intel® Arc™ Graphics
-Display: 16"non-touch, 2.5K, IPS, WVA, Anti-Glare, 300 nits, Comfort View Plus
-Optical Drive: None
-Wireless: Intel® Wi-Fi 6E (6GHz) AX211 2x2 Bluetooth 5.2 Wireless Card
-Network: None
-Sound: Dual speakers with Waves MaxxAudio® Pro and Dolby Atmos Cores, 2.5W x 2 = 5W total
-Webcam: 1080p at 30 fps FHD camera, dual-array microphones
-Ports: 1x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) port
            1x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) Type-C® port with DisplayPort™ 1.4 and Power Delivery
            1x Thunderbolt™ 4 port with DisplayPort™ 2.1 and Power Delivery
            1x HDMI 2.1 port
            1x Universal Audio jack
-Keyboard: Backlit Copilot key keyboard, numeric keypad
-Fingerprint: power button with Fingerprint Reader
-Battery: 4-Cell Battery, 64WHr (Integrated) (65W Type-C Adapter)