  • Acer Swift GO 14 SFG14-63-R6TS-R7-8845HS-16G-512G-W11H-14' 2.8K-65Wh-W6E+BL-Steel-Gray
(0 reviews)
SKU:
LAS-1506
----------------------------
- CPU: AMD Ryzen 7-8845HS
- OS: Window 11 Home SL License
- RAM: 16GB LPDDR5X onboard
- Storage: SSD 512GB M.2
- Graphic: AMD Radeon Graphics
- Display: 14 IPS 2.8K OLED
- Battery: 65Wh Li-ion battery
- Keyboard Backlight
- Weight: 1.25 kg (2.76 lb)
- Warranty: 1 years
Price:
Discount Price:
Quantity:
Total Price:
Share:
-CPU / Processor: AMD Ryzen 7-8845HS Octa-core (3.80 GHz Up to 5.1 GHz, 8 MB L2 Cached, 8Cores)
-Operating System: Windows 11 Home Single language (64-bit)
-RAM / Memory: 16GB LPDDR5X on board (Not upgradable)
-Storage: 512GB M.2 SSD M.2 PCIe Gen4 (Support change)
-Graphic: AMD Radeon Graphics
-Display: 14.0" display with IPS technology, 2.8K WQXGA+ (2880x1880) OLED, Acer ComfyViewā„¢ LED-backlit TFT LCD 16:10 aspect ratio, 100% sRGB Color Gamut
-Optical Drive: None
-Wireless: WI-FI 6E + Bluetooth
-Network: None
-Audio: Two built-in stereo speakers Single built-in microphones
-Webcame: HD Camera
-Ports: 1x HDMIĀ® 2.1, 2x USB TYPE-C, 2x USB Type A, 1x micro SD, 1x 3.5 mm headphone/speaker jack.