(0 reviews)
Acer Aspire Lite AL16-52P-35H1-Ci3-1305U-8GB-SSD512G-16"-No ODD-UMA-WLAN-FHD Camera-light Silver-2Y
SKU:
LAL-3302
----------------------------
- CPU: IntelĀ® Processor i3-1305U
- OS: DOS (No operating system)
- RAM: 8GB DDR5
- Storage: SSD 512GB M.2
- Graphic: IntelĀ® UHD Graphics
- Display: 16" IPS (1920 x 1200)
- Battery: 2-Cells integrated
- Weight: 1.7kg
- Warranty: 2years
Price:
Quantity:
Total Price:
Share:
-CPU / Processor:13Gen IntelĀ® Core i3-1305U processor (up to 4.50 GHz, 10MB cache, 5Core)
-Operating System: DOS (No operating system)
-RAM / Memory: 8GB DDR5 4800B (8GBx1) (total 2 slots upgradable to 32GB DDR5)
-Storage: 512GB PCIe NVMe Gen4 SSD (Support change)
-Graphic: IntelĀ® UHD Graphics
-Display: 16.0" display with IPS (In-Plane Switching) technology, WUXGA 1920 x 1200, Acer Comfy Viewā„¢ LED-backlit TFT LCD 16:10 aspect ratio Wide viewing angle up to 170 degrees Mercury free, environment friendly
-Optical Drive: None
-Wireless: IntelĀ® Wireless Wi-Fi 6 AX201+ BluetoothĀ® 5.1
-Network: None
-Audio: Two built-in stereo speakers' Single built-in microphones
-Webcam: FHD Camera
-Ports: 1 x USB Type-Cā„¢ port, 3 x USB Standard-A ports, 1 x HDMIĀ® 1.4 port with HDCP support, 1 x microSD card slot, 1x 3.5 mm headphone/speaker jack
-Keyboard: Non-Backlit Keyboard
-Fingerprint: No Fingerprint
-Battery: 2-cell battery pack (Type-C 65W PD AC Adapter)