  • Acer Aspire A14-51P-38TY-C3-100U-8GB-SSD 512GB-DOS-14"WUXGA-UMA-NoODD-HD Camera-Steel-Gray-2Y
(0 reviews)
SKU:
LAA-0400
----------------------------
- CPU: Intel Coreā„¢ 3-100U
- OS: DOS
- RAM: 8GB LPDDR5 onboard
- Storage: SSD 512GB M.2
- Graphic: IntelĀ® Graphics
- Display: 14.0" IPS (1920 x 1200)
- Battery: 3-Cells integrated
- Weight: 1.5kg
- Warranty: 2 years
Price:
Quantity:
Total Price:
Share:
-CPU / Processor: IntelĀ® Coreā„¢ 3 processor 100U (1.2GHz Up to 4.7 GHz, 6Core, 10 MB Smart Cache)
-Operating System: DOS (No operating system)
-RAM / Memory: 8GB LPDDR5 onboard (Not upgradable)
-Storage: 512GB M.2 SSD M.2 PCIe Gen4 (Support change)
-Graphic: IntelĀ® Graphics
-Display: 14.0" display with IPS technology, WUXGA 1920 x 1200, Acer ComfyViewā„¢ LED-backlit TFT LCD 16:10 aspect ratio,
-Optical Drive: None
-Wireless: 2x2 MU-MIMO technology + BluetoothĀ® 5.1
-Network: None
-Audio: Two built-in stereo speakers Single built-in microphones
-Webcame: HD Camera
-Ports: 1x HDMIĀ® 2.1, 2x USB 3.2 Gen 1, 1x 3.5 mm headphone/speaker jack.
-Keyboard: None Backlight
-Fingerprint: None
-Battery: 50 Wh 3-cell Li-ion battery With 3-pin 65 W AC Adapter
-Weight: 1.5 kg (3.31 lbs.)
-What's in box: Power Adapter
-Color: Steel-Gray
-Warranty: 2Years on part and on services
There have been no reviews for this product yet.
RAM Size
8GB
Laptop Screen Size
14"